ESTA dla obywateli Sammeryki

Podsumowanie wymagań ESTA

Obywatele San Marino są uprawnieni do ubiegania się o ESTA w ramach programu bezwizowego
ESTA może być wykorzystywana do celów turystycznych, biznesowych, tranzytowych, medycznych lub innych celów tymczasowych
Zatwierdzona ESTA pozwala podróżnym na pobyt do 90 dni podczas każdej wizyty w USA.
Obywatele Sammeryki podróżujący komercyjnymi liniami lotniczymi lub przewoźnikami morskimi mogą ubiegać się o ESTA
Obywatele Sammeryki będą również musieli spełnić inne wymagania ESTA

Czy obywatele Sammarinese kwalifikują się do ESTA?

Tak, w ramach Programu Ruchu Bezwizowego obywatele Sammeryki mogą ubiegać się o ESTA, co oznacza Elektroniczny System Autoryzacji Podróży. Obywatele Sammeryki, którzy chcą ubiegać się o ESTA, będą musieli spełnić niezbędne wymagania ESTA.

Co to jest ESTA?

System ESTA został uruchomiony w 2009 roku jako sposób na przetwarzanie danych osób wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych w ramach programu bezwizowego (VWP). Dane te są wykorzystywane do określenia, czy podróżny stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lub imigracji Stanów Zjednoczonych, ich obywateli lub mieszkańców. ESTA to system bezwizowy, który umożliwia obywatelom krajów objętych systemem Visa Waiver, takich jak San Marino, wjazd do Stanów Zjednoczonych bez wizy. ESTA to zezwolenie na podróż, które można uzyskać online i które jest przetwarzane w ciągu 72 godzin od złożenia wniosku ESTA.

Na jakie działania pozwala mi ESTA?

Zatwierdzona ESTA pozwala obywatelom Sammeryki na odwiedzanie Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych, biznesowych, tranzytowych, medycznych lub w celu odbycia krótkich studiów przez okres do 90 dni na wizytę. Jeśli chcesz pozostać w Stanach Zjednoczonych dłużej niż 90 dni, powinieneś ubiegać się o wizę biznesową B1 lub turystyczną B2.

Czy ESTA może być używana do wielokrotnego wjazdu?

Tak, obywatele Sammeryki mogą korzystać z zatwierdzonego systemu ESTA podczas wielokrotnych wizyt w Stanach Zjednoczonych. Nie ma ograniczeń co do liczby wjazdów do Stanów Zjednoczonych, jednak jeśli służby celne i graniczne podejrzewają, że próbujesz obejść przepisy imigracyjne lub ograniczenia, możesz otrzymać odmowę wjazdu.

Jakie są akceptowane metody płatności w formularzu ESTA?

Sammaryńscy wnioskodawcy mogą uiścić opłatę za wniosek ESTA za pomocą szeregu kart debetowych lub kredytowych, takich jak te wydane przez Visa, MasterCard, American Express, Discover, Diner’s Club, Maestro lub JCB. Płatność jest wymagana online w momencie składania wniosku i jest wymagana do uzyskania decyzji w sprawie wniosku ESTA.

Jak długo ważny jest dokument ESTA?

Zatwierdzona ESTA obowiązuje przez dwa lata lub do daty wygaśnięcia ważności paszportu. Jeśli ESTA wygaśnie, będziesz musiał ubiegać się o nową autoryzację.

W jakich okolicznościach będę potrzebować nowego zezwolenia ESTA?

Będziesz musiał ubiegać się o nowy ESTA, jeśli wystąpi którakolwiek z poniższych okoliczności:

Co zrobić, jeśli obywatelowi Sammarinese odmówiono wydania zezwolenia ESTA?

Obywatele Sammeryki, którym odmówiono wydania ESTA, otrzymają powiadomienie „Travel Not Authorized” na ekranie lub pocztą elektroniczną po złożeniu wniosku. W przypadku odmowy wydania zezwolenia ESTA obywatel Sammari może ubiegać się o wizę turystyczną w celu wjazdu do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych, biznesowych lub tranzytowych.

Czy potrzebuję ESTA, jeśli jestem podwójnym obywatelem Stanów Zjednoczonych lub Kanady?

Nie, jeśli jesteś obywatelem Sammeryki z podwójnym obywatelstwem Stanów Zjednoczonych lub Kanady, nie musisz ubiegać się o ESTA ani wizę. Urząd Celny i Ochrony Granic (CBP) radzi podróżnym, aby przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych używali paszportów amerykańskich lub kanadyjskich.

Czy ESTA to to samo co wiza?

Nie, ESTA nie jest wizą i istnieją między nimi różnice. ESTA można uzyskać wypełniając wniosek online. Dla porównania, wniosek o wizę amerykańską wymaga wypełnienia formularza DS-160 i stawienia się na wizytę w ambasadzie w kraju zamieszkania. Co więcej, wiza amerykańska jest przetwarzana przez kilka tygodni z nieprzewidywalnymi terminami, które mogą nie pokrywać się z planami podróży. Zatwierdzona wiza amerykańska zapewnia szereg praw, które nie są przyznawane osobom ubiegającym się o wizę ESTA. W związku z tym zatwierdzeni wnioskodawcy ESTA nie mają zagwarantowanego wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Dopuszczalność obywateli Sammeryki podróżujących do Stanów Zjednoczonych z ESTA zostanie ostatecznie ustalona przez CBP na granicy USA.

Gdzie mogę uzyskać więcej informacji na temat ESTA?

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie z często zadawanymi pytaniami dotyczącymi ESTA oraz na stronie z wymaganiami ESTA.